Сити се върна към победите на гости в Шефилд

Шефилд Юнайтед прие Манчестър Сити в срещата от поредния двадесет и четвърти кръг на английската Висша лига. Днес на "Брамал Лейн" Габриел Жезус пропусна дузпа за гостите, но резервата Агуеро спаси отбора си и донесе победата в края с минималното 1:0.

Сити доминираше от самото начало в срещата, а след няколко добри положения Рияд Марес спечели дузпа в 36-ата минута. Габриел Жезус стреля от бялата точка, а Дийн Хендерсън спаси. При спасяването си обаче вратарят излезе на около метър пред гол-линията си, което не бе отчетено от съдията.

Във второто полувреме Шефилд отговори с няколко големи положения пред Едерсон, и в 69-ата минута Агуеро замени Жезус. Само 4 минути след това Де Брюйне внесе изключителен пас в наказателното поле и намери аржентинеца на непосредствена близост за 1:0. До края Сити имаше възможности и да увеличи резултата си чрез Стърлинг и Марез.