Нюкасъл по чудо издържа и победи Челси

Нюкасъл Юнайтед посрещна Челси в срещата от двадесет и третия кръг на английската Висша лига. Днес на "Сейнт Джеймсис Парк" домакините бяха подложени на изключително напрежение през цялата среща и особено второто полувреме, но с доста късмет и изяви на защитата и вратаря домакините издържаха до 94-ата минута, когато стигнаха до първия си ъглов удар, а той се превърна в гол за крайното 1:0.

Срещата не започна добре за Нюкасъл, който и без друго има много проблеми с контузии. В 12-ата минута Йетро Уилемс напусна игра след като се контузи при спиране от скорост и в игра се появи Мат Ричи. В 21-ата минута домакините нацелиха горната греда на Челси чрез Крафт. Последва удар в гредата на домакините от Ейбрахам.

През второто полувреме почти цялото време играта бе пред вратата на домакините, като много положения пропуснаха Ейбрахам, Вилиан и Емерсон. В 94-ата минута след корнер топката бе избита до Сен-Максимен, той центрира и в полето Хайден отклони топката през Кепа за 1:0.