Шефилд се върна до равен с Арсенал

Арсенал прие Шефилд Юнайтед на своя "Емирейтс Стейдиъм" днес в срещата от двадесет и третия кръг на английската Висша лига. Домакините успяха да поведат чрез Мартинели в срещата, но допуснаха противника до равен в края на срещата, която приключи при 1:1.

Резултатът бе открит в 45-ата минута на първото полувреме, когато отклонено центриране на Сака попадна в Мартинели, който се бе включил на втора греда за удар от непосредствена близост и 1:0. Шефилд доминираше рано в мача, но така и не успя да създаде опасности пред Лено.

След почивката гостите показаха по-добра атака и в 57-ата минута Джака спаси вратата си от попадение. Гол дойде чак в 83-ата минута, когато при центриране топката не бе избита от Мейтланд-Найлс добре, и попадна във включилия се Флек в наказателното поле, а той стреля много добре в земята и над вратаря за 1:1.