Челси с класика над Бърнли

Челси посрещна Бърнли в срещата от двадесет и втория кръг на английската Висша лига. Днес на "Стамфорд Бридж" домакините спечелиха с 3:0 и задържаха дистанцията в топ 4 пред Манчестър Юнайтед на 5 точки. Головете за "сините" вкараха Жоржиньо, Ейбрахам и Хъдсън-Одой.

В 18-ата минута гол на гостите бе отменен поради засада. Така в 26-ата минута Вилиан се впусна в наказателното поле и се хвърли за дузпа след влизане на Лоутън, а съдията посочи дузпата. Жоржиньо вкара от бялата точка за 1:0.

В 38-ата минута Рийс Джеймс центрира перфектно на главата на Тами Ейбрахам и той вкара за 2:0. Точно след почивката в 49-ата минута 3:0 оформи Хъдсън-Одой, който завърши от непосредствена близост центриране на Азпиликуета от ляво, като до края Челси пропусна още няколко възможности за гол.