Резервния Ливърпул изхвърли Евертън с красив гол

Ливърпул посрещна Евертън в срещата от третия кръг на ФА Къп. Днес на "Анфийлд" домакините спечелиха с 1:0 след изключителен гол на Джоунс за домакините. Лоша новина за "червените" може да се окаже контузията на Джеймс Милнър, който напусна с травма.

Само след 7 минути игра 34-годишният Милнър се намери на земята и беше заменен от Лароци. До 20-ата минута Евертън направи няколко невероятни пропуска и можеше да води с два гола, но Адриан спаси вратата си. До почивката Ришарлисон, Холгейт и Люин можеха да отбележат за гостите, а само Ориги затрудни Пикфорд в 41-ата минута.

В 48-ата минута на второто полувреме Шнайдерлин започна с положение. В 71-ата минута обаче Ливърпул излезе напред чрез гол на Къртис Джоунс. Той размени подавания с Ориги на дъгата, и с фалцов удар право в сглобката на вратата той откри по красив начин през Пикфорд за 1:0.

Попадението обезкуражи гостите, които не създадоха опасности до края.