Ливърпул надигра Шефилд на Анфийлд

Ливърпул прие Шефилд Юнайтед в срещата от двадесет и първия кръг на английската Висша лига. Домакините победиха с 2:0 пред своята публика и събраха 58 точки, с 13 пред втория - Лестър, но Ливърпул има и мач по-малко от останалите отбори на върха.

Още в 4-ата минута днес Робертсън напредна от ляво и центрира ниско за Салах, който от близо завърши за 1:0. В 14-ата минута попадение на гостите бе отменено поради засада и това бе една от малкото възможности на Шефилд в срещата.

До почивката Ливърпул доминираше тотално, като във второто полувреме не позволи и положения пред вратата си до 88-ата минута. В 64-ата минута Салах асистира за Мане, като го изведе в наказателното поле за блокиран удар и добавка за 2:0.