Сити надви Шефилд - Реферът с асистенция

Манчестър Сити посрещна Шефилд Юнайтед в срещата от поредния двадесети кръг на английската Висша лига. Днес домакините от "Етихад" спечелиха с 2:0, с което задържат третото място на 6 точки пред Челси и само 1 зад Лестър при 20 изиграни двубоя.

В 29-ата минута днес ВАР отмени гол на Мусе във вратата на Сити, който изглежда от повторението се намираше на няколко сантиметра зад линията. Така до почивката резултатът бе 0:0.

В 52-ата минута любопитен гол вкара Агуеро, когато при раздаване на топката в средата на терена съдията блокира Флек и отклони топката към Де Брюйне, който намери Агуеро и нападателят не сбърка с мощен удар за 1:0. Вместо да отсъди спорна топка или ВАР преглед, реферът зачете попадението и срещата продължи.

В 82-ата минута Марес поведе една контра и намери Де Брюйне на границата на наказателното поле, а белгиецът със силен удар по земя матира вратаря за 2:0.