Челси с бърз обрат в края с Арсенал

Арсенал посрещна Челси в срещата от двадесетия кръг на английската Висша лига между двата лондонски отбора. След 2:1 с един ранен и два късни гола за Челси, "сините" остават в топ 4 с 4 точки пред Манчестър Юнайтед, а Арсенал ще е дванадесети за момента с 24 точки в сезона.

В 13-ата минута днес Арсенал поведе след корнер на Йозил, който Чембърс отклони с глава на близката греда към Обамеянг. Пасът не бе удобен за нападателя, но с плонж назад той отигра перфектно с глава и вкара за 1:0. До почивката Лаказет и Обамеянг пропуснаха още две добри положения.

Във втората част Челси се върна в 83-ата минута когато Маунт центрира от статично положение, Лено се размина с топката и Жоржиньо добави за 1:1. В 87-ата минута Вилиан напредна от дясно и върна за Ейбрахам, който стреля през краката на Лено за пълен обрат и 2:1.