Уулвс обърна десет от Сити в луд мач

Уулвърхемптън Уондърърс прие Манчестър Сити в срещата от поредния деветнадесети кръг от английската Висша лига. Днес на "Молиню Стейдиъм" станахме свидетели на една среща, която имаше всичко - много голове, драматични моменти, червен картон и ВАР ситуации. В крайна сметка Уулвс спечели с 3:2 с късен гол от Дохърти.

Ман Сити остана много рано в мача без титулярен вратар когато в 12-ата минута Едерсон бе принуден да блокира Диого Жота извън наказателното си поле. Нападателят бе повален и съдията Мартин Аткинсън не се поколеба веднага да изгони вратаря. В игра се появи Клаудио Браво за Серхио Агуеро.

Това обаче не попречи Сити да поведе първи в резултата. Това стана когато Леандер Дендонкер повали Рияд Марес в наказателното поле и ВАР отсъди дузпа. Рахим Стърлинг застана зад бялата точка и стреля, а Руй Патрисио спаси. ВАР обаче се намеси отново и дузпата трябваше да се пребие. Стърлинг пропусна отново, но избитата от вратаря топка попадна в англичанина и той вкара за 1:0.

Едерсон стана само 4-ят вратар в историята, изгонван преди 12 минути игра. Изумителното е, че във всички случаи преди днес отборът, останал без вратаря си толкова рано, не губи мача (1 победа, 2 равни).

На почивката Гуардиола направи дефанзивна смяна и Марез бе заменен от Ерик Гарсия. В 50-ата минута обаче Сити вкара отново, когато Де Брюйне изведе Стърлинг сам срещу вратаря и той копна топката над него за 2:0.

В 55-ата минута Уулвс върна гол чрез Адама Траоре, който с мощен удар от дистанция намери гредата и мрежата зад Браво за 2:1. В 82-ата минута Траоре отново бе ключов когато отне топката от аут линията от Менди, центрира успоредно и Хименес вкара за 2:2.

В 89-ата минута домакините обърнаха мача чрез Мат Дохърти, който направи двойно подаване с Хименес на ръба на наказателното поле, премина през двама и стреля под Браво за 3:2. Драмата обаче не свърши тук. В 93-ата минута Сити получи шанс да изпълни пряк-свободен удар на добра дистанция, и Стърлинг застана отново зад топката, стреля добре, и нацели гредата за разочарование на гостуващите привърженици.