Астън Вила изхвърли най-младия Ливърпул в историята

Астън Вила прие Ливърпул в четвърт-финалната фаза на Купата на лигата. Днес домакините от "Вила Парк" разбиха противника с 5:0, но в състава на Юрген Клоп не присъстваше нито един от неговите титуляри, а дори и резерви.

В 14-ата минута Вила поведе когато Хурахан от статично положение прехвърли всички в полето и топката падна в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0. 3 минути след това резултатът стана 2:0 след автогол на Бойес, който отклони центриране на Ел Мохамади във вратата си.

В 37-ата минута домакините вкараха отново с уверен удар на Коджа през Келехер. Отново Коджа оформи 4:0 в 45-ата минута.

Във втората част падна един единствен гол, и то в 93-ата минута, когато при една бърза контра Уесли бе намерен в наказателното поле и с диагонален удар оформи крайния резултат 5:0.