Норич спря Лестър и помогна на Ливърпул

Лестър Сити прие Норич Сити в срещата от седемнадесетия кръг на английската Висша лига. Днес вторият в класирането изоставаше и се върна до равен, и при около 20 положения пред вратата на съперника така и не стигна до гол след 1:1. С равенството разликата между втория - Лестър, и лидера Ливърпул, става 10 точки.

Норич поведе в 26-ата минута когато Буендиа изведе Пуки в предни позиции, той спечели терен до наказателното поле и матира Шмайхел за 1:0.

В 38-ата минута Мадисън центрира от корнер и Варди стреля неточно, но топката се удари в Крул и влетя за автогол 1:1. До почивката Кантуел можеше да бъде изгонен за една ситуация, в която реагира агресивно срещу Ихеаначо, но ВАР разглеждане потвърди жълт картон.

След почивката в 48-ата минута Варди бе близо до гол когато премина през Крул, но нацели гредата от труден ъгъл. След 50-ата минута Норич се затвори с всички свои играчи в своето поле, без Пуки. Ндиди, Варди и Мадисън пропускаха положения до края, а Норич издържа на напрежението.