Борнемут победи на гости на Челси

Челси прие Борнемут в срещата от седемнадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Стамфорд Бридж" гостите спечелиха с 1:0 след късен гол и ВАР решение в полза на "черешките".

До почивката Челси изглеждаше малко по-добре от съперника, но не завършваше добре положенията си. Борнемут не създаваше много, но се бранеше добре.

След почивката и двата отбора можеха да спечелят. В 72-ата минута в най-доброто положение за Челси Емерсон стреля с глава и Рамсдейл спаси много добре.

В 84-ата минута Дан Гослинг вкара красив гол когато бе намерен от Лерма с гръб към вратата, но той стреля през главата си без да се завърти и прехвърли вратаря, като топката премина линията точно преди изчистване на бранител - 1:0.