Арсенал запази първото място с равен в Лиеж

Стандарт Лиеж прие Арсенал в последната среща от груповата фаза на Лига Европа. Днес "артилеристите" изоставаха с два гола, но в края на мача успяха да се върнат до 2:2, и възползвайки се от загубата на Айнтрахт срещу Гимараеш в другата среща те остават първи в групата, германците са втори, а Стандарт остана трети.

До почивката в този мач голове нямаше, а Айнтрахт водеше с 2:1 и така Арсенал щеше да остане на второ място.

В 47-ата минута домакините поведоха чрез удар от далеч на Бастиен, който се отклони в ръката на Сократис и заблуди вратаря за 1:0. В 69-ата минута след грешка на Уилок в защита топката овладя Амалах в полето и стреля ниско далеч от вратаря за 2:0.

Арсенал се върна в 78-ата минута когато Сака центрира перфектно от ляво на главата на Лаказет за 2:1, а 3 минути след това самият Сака вкара от дъгата след двойно подаване с Мартинели.