Моуриньо: Какъв гол на Сон-алдо

Мениджърът на Тотнъм Жозе Моуриньо похвали изявата на Хюн Мин Сон във вчерашната победа на Тотнъм с 5:0 над Бърнли. Когато шпорите водеха с два гола, Сон пое топката в собствената половина, премина през целия терен и няколко човека на противника и вкара един от претендентите за гол на сезона.

"Дори преди този гол, моят син го наричаше Соналдо, Сон-алдо Назарио - и днес той наистина беше Соналдо Назарио. Единственото, което ми дойде на ум беше голът, който видях, седейки до сър Боби Робсън, в срещата Компостела - Барселона, 1996-та, и Роналдо Назарио получи топката зад централната линия, след което вкара подобен гол на този на Сон. Изумителен гол.

"Вчера срещнах родителите на Сон. Разбрах от къде идва всичко. Това хлабе е фантастично. Много, много съм щастлив."

Моуриньо използва възможността при добрия резултат да представи Оливер Скип и 17-годишният дебютант Тони Парот от пейката:

"Важно, важно представяне. Резултат, голове, щастие от феновете, щастие в отбора ми, млади момчета от пейката, дебют на 17-годишно момче, суха мрежа - наистина съм щастлив.

"Резултатът дойде защото бяхме прекалено добри срещу един труден съперник. Утре ще е първият ден почивка на момчетата от дълго, дълго време, и аз мисля, че това е перфектен ден след такъв мач да получат почивка."