Юнайтед спечели дербито с Ман Сити

Манчестър Сити прие Манчестър Юнайтед на своя "Етихад Стейдиъм" за срещата от шестнадесетия кръг на английската Висша лига. Днес "червените дяволи" спечелиха с 2:1 след голове на Рашфорд и Марсиал, като англичанинът достигна до 13 гола за сезона, което изравнява най-добрия му рекорд за цял сезон с Юнайтед.

В 23-ата минута днес Бернардо Силва повали Рашфорд в наказателното поле, и след като играта бе спряна ВАР реши това да е дузпа. Англичанинът застана зад бялата точка и реализира хладнокръвно за 1:0.

В 27-ата минута Рашфорд с ново прекрасно положение разтресе горната греда на Едерсон. 2 минути след това Марсиал бе намерен от Дан Джеймс в наказателното поле когато двамата разиграха между четири човека, като франциузинът стреля в гредата и вратата за 2:0.

След почивката Юнайтед се прибра в защита и предаде инициативата. Сити обаче стигна до гол късно в 85-ата минута след корнер на Марес и гол на Отаменди за 2:1.