Евертън без мениджър надви Челси

Веднага след уволнението на Марко Силва Евертън се върна към победите когато в шестнадесетия кръг на Висшата лига прие Челси на "Гудисън Парк". Временният наставник Дънкан Фъргюсън спечели с 3:1 срещу момчетата на Франк Лампард, и така Евертън се покачи извън опасната зона на дъното.

Още в 5-ата минута днес домакините излязоха напред когато Сидибе центрира от дясно и Ришарлисон се извиси за удар с глава от близо и 1:0. Последваха още няколко силни положения преди Челси да овладее топката и от своя страна да пропусне няколко пъти при добри ситуации.

В 49-ата минута Калвърт-Люин се разписа за 2:0 с нисък удар след като се справи със Зума. Челси обаче отговори бързо, когато в 52-ата минута Ковачич с удар от дистанция, който не изглеждаше силен, но бе точно до гредата и Пикфорд не реагира за 2:1.

В 84-ата минута Калвърт-Люин вкара отново от непосредствена близост след борбена игра на Бен Дейвис в наказателното поле на гостите - 3:1.