Брайтън би Арсенал на Емирейтс

Арсенал остава на десетата позиция в класирането след края на петнадесетия кръг на Висшата лига, след като днес тимът прие Брайтън на своя "Емирейтс Стейдиъм" и загуби с 2:1. В срещата гостите поведоха, домакините се върнаха, но и допуснаха късен гол за загубата пред своята публика.

През първото полувреме Брайтън надиграваше съперника си и публиката на домакините недоволстваше по трибуните. В 36-ата минута се стигна и до гол след един корнер пред вратата на Арсенал, след който се получи разбъркване и Уебстър бе на правилното място за 1:0. В 40-ата минута Райън спаси вратата си от 1:1 при удар на Уилок.

След почивката Лаказет успя да изравни в 50-ата минута, отново след корнер и подаване на втора греда за нападателя - 1:1.

В 65-ата минута Давид Луис вкара, но ВАР отмени попадението му поради засада. Последваха положения пред Обамеянг и Лаказет. В крайна сметка обаче в 80-ата минута Арън Моой центрира от ляво и Маупай вкара за 2:1.