Нюкасъл отново спря Ман Сити

Нюкасъл Юнайтед прие Манчестър Сити в срещата от четиринадесетият кръг на английската Висша лига. Днес на "Сейнт Джеймсис Парк" гостите поведоха и допуснаха бързо изравняване, а късни голове от Кевин Де Брюйне и Джонджо Шелви доведоха до 2:2. Така Сити е на 8 точки от върха преди срещата от кръга на Ливърпул.

В 22-ата минута днес Стърлинг откри когато Давид Силва проби в наказателното поле и между няколко човека с пета намери англичанина за нисък удар и 1:0.

Само след 3 минути левият бек на домакините Йетро Уилемс върна гол след добра атака с Алмирон по фланга - 1:1. До почивката Стърлинг остана най-опасен за Сити, а след нея Жезус и Де Брюйне бяха спряни от Дубравка на няколко пъти.

В 82-ата минута Де Брюйне с изключително воле оформи 2:1, но домакините отговориха също с прекрасно попадение - в 88-ата минута Шелви, намерен на дъгата на наказателното поле от Атсу, фалцира топката във вратата за крайното 2:2.