Ман Сити обърна Саутхемптън

Манчестър Сити прие Саутхемптън в срещата от единадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Етихад Стейдиъм" гостите поведоха рано в срещата, и "гражданите" дълго време подложиха своя противник под напрежение, докато в крайна сметка достигнаха до изравняване чрез Серхио Агуеро и късен победен гол на Кайл Уокър.

Още в 13-ата минута след един удар от дистанция на Армстронг, Едерсон не успя да улови и изпусна топката пред себе си, където Уорд-Прауз завърши за 1:0 за гостите. До полувремето Сити натисна съперника и отправи 14 удара, нито един от тях точни.

След почивката домакините продължиха да доминират. Чак в 70-ата минута обаче Уокър центрира перфектно на дузпата за Агуеро, който стреля за 1:1. В 88-ата минута пък Зинченко се включи от ляво и центрира добре, а Уокър се пласира пред защитник в полето и стреля за 2:1, носейки победата на Ман Сити.

След победата на Ливърпул от кръга Сити остава на 6 точки от върха и мърсисайдци.