Арсенал не успя срещу Кристъл Палас

Арсенал прие Кристъл Палас в срещата от десетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините рано поведоха с два гола, допуснаха изравняване, и драматично не спечелиха в края на мача след като пострадаха от отменен гол за крайното 2:2.

В 7-ата минута Арсенал поведе чрез Папастатопулос, който след корнер бе намерен от Джака и вкара от непосредствена близост. Почти идентичен гол за 2:0 вкара Давид Луис в 9-ата минута, отново след корнер и удар от близо.

В 32-ата минута Чембърс повали Заха за дузпа и Лука Миливойевич реализира от бялата точка за гостите за 2:1. В 44-ата минута Пепе нацели гредата точно преди почивката.

След почивката Палас изравни в 52-ата минута когато Аю се пласира добре зад Луис и вкара с глава подаването на МакАртър за 2:2.

Арсенал нареди няколко много добри положения до края, а в 83-ата минута и вкара, отново чрез Сократис Папастатопулос. Голът обаче бе отменен поради нарушение срещу Миливойевич в атаката.