Арсенал изпрати Нюкасъл от Карлинг къп с 4 гола

Л. Михайлов

Арсенал разсипа Нюкасъл с 4:0 като гост в мач от четвъртия кръг на Карлинг къп и продължи чудесното си представяне в турнира.

Артилеристите имаха шанса да поведат в продължението на първото полувреме. След изпълнение на ъглов удар футболист на "свраките" се опита да изчисти топката, но уцели главата на вратаря Тим Крул и кълбото се озова в мрежата. Малко след почивката футболистите на Арсен Венгер удвоиха преднината си с попадение на Тио Уолкот, който се озова сам срещу стража на домакините и не сбърка, въпреки че останаха сериозни съмнения за засада от страна на голмайстора.

В 83-ата минута Никлас Бендтнер получи подаване от Сеск Фабрегас и с прецизен изстрел направи резултата класически. Минути преди края Уолкот отбеляза за втори път и оформи крайното 4:0 след като бе изведен на голова позиция.