Солскяер загуби и в Нюкасъл (видео)

Нюкасъл Юнайтед прие Манчестър Юнайтед в срещата от осмия кръг на английската Висша лига. Днес на "Сейнт Джеймсис Парк" домакините успяха да спечелят с минималното 1:0 чрез гол на дебютанта в мача Мат Лонгстаф. Така Манчестър Юнайтед ще завърши кръга на 11-та позиция в таблицата.

До почивката и двата отбора не създадоха много в нападение. Манчестър Юнайтед владееше повече, а Нюкасъл използваше възможностите си на контра. При една такава в 27-ата минута Матю Лонгстаф нацели горната греда на Де Хеа със страховит удар. В 44-ата минута пък след един корнер Йънг намери Магуайър непокрит в непосредствена близост до вратата, но той пропусна с глава.

Във втората част Мат Лонгстаф остана най-добрият за домакините, и именно той реши срещата в 72-ата минута когато Йетро Уилемс достигна до наказателното поле, но върна топката за полузащитника и той стреля без подготовка силно през Де Хеа за 1:0.