Дузпа в последната минута съхрани рекорда на Ливърпул

Ливърпул прие Лестър Сити в срещата от осмия кръг на английската Висша лига. Днес на "Анфийлд" домакините поведоха в резултата чрез Мане, но във второто полувреме Джейми Мадисън върна гол за 1:1 и домакините трябваше да изчакат до последната минута на добавеното време, когато получиха дузпа за да спечелят срещата си с 2:1.

В 40-ата минута Ливърпул поведе когато Милнър изведе Мане перфектно в полето и той стреля ниско през Шмайхел за 1:0.

След почивката Ливърпул опита няколко ранни положения, но постепенно Лестър овладяваше играта. Така се стигна до 80-ата минута и една красива атака, в края на която Перез намери Мадисън на стрелкова позиция и той вкара през краката на Адриан за 1:1.

В последната минута на добавеното време Садио Мане успя да спечели дузпа, която Джеймс Милнър реализира уверено за 2:1, съхранявайки перфектния рекорд на Ливърпул от победи за сезона.