Арсенал се върна до точка в Манчестър

Манчестър Юнайтед прие Арсенал в последната среща от седмия кръг на английската Висша лига. Днес на "Олд Трафорд" домакините поведоха в резултата чрез Скот МакТоминей, но Пиер Емерик Обамеянг във второто полувреме върна Арсенал до крайното 1:1.

До почивката почти нямаше удари към никоя от вратите на двата отбора. Точно в края на полувремето обаче Маркъс Рашфорд намери Скот МакТоминей за удар извън наказателното поле, който се отклони от Сократис и влетя в ъгъла на вратата на Лено за 1:0.

В 58-ата минута след грешка на Туанзебе в защитата на домакините топката попадна в Сака, който изведе Обамеянг в полето на Юнайтед за копване над вратаря и 1:1.

До края на срещата най-близо до гола бе отново МакТоминей, когато при центриране от корнер бе оставен непокрит в 70-ата минута, но пред опразнената врата той стреля неточно.