Ливърпул победи минимално в Шефилд

Ливърпул гостуваше на Шефилд Юнайтед в срещата от седмия кръг на английската Висша лига. Преди мача "Бромол Лейн" бе един от трите стадиона, на които мърсисайдци не бяха побеждавали като гости в лигата (освен "Сити Граунд" на Нотингам Форест и "Бумфилд Роуд" на Блекпул), но този път те успяха с 1:0.

През първата част Ливърпул не стигна до точен удар, а Шефилд стоеше като с равен на терена пред своята публика. Домакините се откриха само веднъж в една ситуация, когато Мане нацели гредата, но като цяло играеха организирано.

Във втората част Шефилд имаше и възможности да реализира. Това обаче направи Вайналдум в 70-ата минута с много късмет. Той стреля от дъгата право във вратаря Хендерсън, който обаче в опит да улови изпусна кълбото между краката си в посока гол-линията и тя премина за 1:0.

До края домакините опитаха да стигнат до точката и създадоха няколко опасности, но Ливърпул задържа резултата.