Ливърпул видя светлина в тунела (видео)

П. Пенков

Ливърпул постигна втората си победа от началото на сезона, след като днес победи с 2:1 тима на Блекбърн. Мърсисайдци откриха резултата на "Анфийд" в 48-та минута благодаренире на Сотирис Кирягос. Гръкът успя да засече с глава центриране на капитана Стивън Джерард от корнер, изпращайки в горния ляв ъгъл на противноковата врата.

Само три минути по-късно Блекбърн изравниха чрез автогол на Джейми Карагър. Гостите успяха да пробият по десния фланг, след което беше центрирана в центъра на наказателното поле, където Ел-Хаджи Дуиф беше оставен непокрит. Сенегалецът стреля покрай Рейна, след което Шкъртел успя да изчисти от голлнията, но топката се удари в гърба на Карагър и влезе във вратата.

В 53-та минута Джо Коул центира към нападателя Фернандо Торес, който успя да се откъсне от противниковата отбрана. Торес остана очи в очи срещу стража на гостите и без проблеми го преодоля за 2:1.