Десет от Арсенал обърнаха Астън Вила

Арсенал прие Астън Вила в срещата от шестия кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс" домакините не стартираха добре, като допуснаха гол и Мейтланд-Найлс бе изгонен, но Арсенал се включи в мача и спечели с 3:2 в крайна сметка двубоя си.

В 20-ата минута днес Вила поведе чрез МакГин, който спокойно влезе в наказателното поле при пас на Ел Гази и завърши за 1:0. В 41-ата минута Мейтланд-Найлс бе изгонен за втори жълт картон в срещата и остави домакините с човек по-малко.

На почивката Унай Емери замени Сака с Чембърс и Арсенал стартира добре. В 58-ата минута Гуендози спечели дузпа и Никола Пепе вкара за 1:1. Само 90 секунди след това Джак Грелиш се включи добре в атака за гостите и намери Уесли за 2:1 през Лено.

В 81-ата минута Арсенал се върна чрез резервата Чембърс, който се оказа най-съобразителен в полето след топка от Гуендози за 2:2. Последва и гол на Обамеянг в 84-ата минута от пряк-свободен удар за победата.