Уест Хем надигра Манчестър Юнайтед без много усилие

Уест Хем Юнайтед прие Манчестър Юнайтед на своя "Лондон Стейдиъм" в срещата от поредния шести кръг от английската Висша лига. Днес домакините тотално надиграха "червените дяволи" и спечелиха закономерно с 2:0 след голове от Андри Ярмоленко и Арън Кресуел.

В първата част единствен гол вкара Ярмоленко в 44-ата минута, когато бе намерен в полето от Фелипе Андерсон, овладя и веднага стреля с левия крак далеч от Де Хеа за 1:0. В това полувреме Юнайтед имаше само един удар от далеч на Матич и не предложи нищо в атака.

Положението на гостите във второто полувреме се влоши, защото единственият нападател в групата Маркъс Рашфорд се контузи и напусна принудително. Така атаките на гостите почти липсваха, а крайното 2:0 оформи Кресуел в 84-ата минута след перфектно изпълнен пряк-свободен удар от добра дистанция.