Нюкасъл надви Тотнъм, съмнителни ВАР решения

Тотнъм прие Нюкасъл Юнайтед в срещата от третия кръг на английската Висша лига. Днес на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" домакините загубиха с 1:0 след гол на Жоелинтон. Може да се твърди, че и няколко решения бяха в ущърб на домакините от ВАР комисията.

В 21-ата минута днес Лукас изведе Сон в наказателното поле, където Шар влезе в краката му, повали го и след това изби топката от краката на нападателя. Тук Майк Дийн подмина решението и проверката на ВАР потвърди това.

В 27-ата минута Атсу асистира на Жоелинтон за 1:0 при грешно пласиране на Давинсон Санчес в защитата на домакините, която позволи на нападателя на Нюкасъл да остане сам срещу Лорис и да вкара.

Във втората част спорно решение дойде в 79-ата минута, когато Ласелъс се хвърли в краката на Кейн в наказателното поле, повали нападателя без да играе с топката, Майк Дийн отново подмина решението и то отново бе потвърдено от ВАР комисията.

Тотнъм доминираше тотално в положенията в срещата, но така и не достигна до голово докосване.