Арсенал се справи с Бърнли

Арсенал прие Бърнли в срещата от втория кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините спечелиха с 2:1 след голове от нападателите Лаказет и Обамеянг, докато Ашли Барнс се разписа отново в кампанията за гостите.

В 13-ата минута Лаказет откри резултата когато бе намерен от Дани Себайос в полето, той задържа с гръб към вратата и стреля през краката на вратаря за 1:0. След попадението гостите овладяха топката и създадоха доста опасности. Така в 43-ата минута Барнс възстанови паритета след блокиран удар на МакНийл, който попадна в него пред вратаря.

След почивката единствен гол вкара Обамеянг, отново след асистенция на Себайос. Тук габонецът се справи със защитник и стреля от дъгата ниско покрай вратаря за 2:1.