Арсенал победи в Бърнли

Бърнли прие Арсенал в срещата от последния тридесет и осми кръг на Висшата лига. Днес на "Търф Моор" гостите спечелиха с 3:1 след две попадения на Пиер-Емерик Обамеянг, който с 22 гола завършва сезона наравно по голове със Садио Мане и Мохамед Салах от Ливърпул, като тримата са топ-реализаторите за кампанията.

Обамеянг откри резултата в 53-ата минута когато се възползва от грешка в защитата и действа хладнокръвно за 1:0. 10 минути след това габонецът вкара от воле след топка от Айуоби на втора греда за 2:0.

В 65-ата минута Ашли Барнс върна гол с глава за 2:1. В 94-ата минута Айуоби оформи и нова асистенция за Нкетиа, който донякъде случайно вкара през краката на вратаря от нулев ъгъл за крайното 3:1.

Арсенал завършва сезона на петата позиция в таблицата със 70 точки, само на 1 точка от Тотнъм и топ 4 и на 2 зад Челси.