Тотнъм и Челси с равенства в последния кръг

Лестър Сити прие Челси, а Тотнъм прие Евертън в последния кръг от Висшата лига за сезон 2018/2019 г. Днес Лестър и Челси не успяха да стигнат до гол в своето 0:0, което все пак класира Челси на трета позиция пред Тотнъм с 1 точка, след като и шпорите не успяха да спечелят при 2:2 с Евертън на своя нов стадион.

Тотнъм допусна обрат от Евертън в своята среща, след като още в 3-ата минута Ерик Дайър реализира за 1:0 при корнер, при който топката падна удобно за полузащитника за попадението. Последва обрат във второто полувреме, когато Уолкът навлезе диагонално и сякаш без да иска изпрати топката по земя в далечния ъгъл, подхлъзвайки се при удара за 1:1.

Дженк Тошун обърна резултата в 72-ата минута след меле в полето на Тотнъм за 2:1, но Ериксен в 75-ата минута изпълни добре пряк-свободен удар за крайното 2:2.