Голът на сезона изведе Сити на крачка от титлата (видео)

Манчестър Сити прие Лестър Сити в срещата от предпоследния тридесет и седми кръг на английската Висша лига. Днес на "Етихад Стейдиъм" двата отбора създадоха множество положения пред двете врати, но всичко се реши от гол на капитана на домакините Венсан Компани за 1:0.

До почивката най-близо до гол бе Агуеро при един удар с глава, спасен от Шмайхел. Във второто полувреме Стърлинг, Гюндоган, Медисън пропуснаха положения, а в 70-ата минута капитанът на "гражданите" Венсан Компани напредна до стрелкова позиция и бе оставен да стреля. Той го направи перфектно и с мощен удар заби топката точно в сглобката на вратата далеч от Шмайхел за 1:0. Красивото попадение отново постави Сити на върха в класирането преди последния кръг.