Арсенал се провали с Брайтън и Топ 4 (видео)

Арсенал прие Брайтън в срещата от предпоследния тридесет и седми кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините поведоха чрез дузпа, но и допуснаха изравняване чрез дузпа за крайното 1:1. На практика Арсенал има илюзорен шанс да спечели място в топ 4, макар математически това да е възможно.

В 9-ата минута Обамеянг реализира за 1:0 от дузпа, спечелена от Монреал. До почивката Мкхитарян нацели греда и Лаказет имаше голяма възможност за гол.

След паузата гостите изравниха в 61-ата минута чрез Мъри. Той получи шанс да бие дузпа когато Шака препъна Марч в наказателното поле при една контра на Брайтън. Последва натиск на домакините, но Емери сякаш спря инерцията с три смени едновременно, които затрудниха тима до края.