Аякс спечели минимално срещу Тотнъм (видео)

Тотнъм посрещна Аякс в първата полуфинална среща от Шампионска лига, изиграна днес на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" в Лондон. Гостите спечелиха с минималното 1:0 срещата, като отчетоха и една греда срещу беззъб Тотнъм без изявен нападател в състава си.

В 15-ата минута днес Ван де Бек откри резултата когато беше изведен перфектно от Зиек, овладя около дузпата и стреля през Лорис за 1:0.

Тотнъм получи още проблеми в 39-ата минута, когато Фертонген получи удар в носа от вратаря и след лекарска интервенция напусна терена за Сисоко.

След почивката Тотнъм излезе много по-добре, но възможностите за тима бяха повече от статични положения, в които се търсеха високите играчи като Йоренте и Алдервайрелд, които пропускаха. В най-доброто положение за втората част Нерес нацели страничната греда в 78-ата минута.