Юнайтед и Челси си попречиха с равен

Манчестър Юнайтед прие Челси в срещата от тридесет и шестия кръг на английската Висша лига. Днес на "Олд Трафорд" домакините поведоха рано в резултата, но гол от Маркос Алонсо върна равенството за 1:1 още преди почивката.

Юнайтед започна активно и Лукаку пропусна ранно добро положение. В 11-ата минута обаче той организира попадението на домакините когато копна топката над защитата за Шоу, който върна към дузпата и Мата за 1:0.

В 43-ата минута Челси се върна в срещата след един далечен удар на Рудигер, който Де Хеа изпусна в краката на Алонсо и защитникът вкара за 1:1.

Във втората част положенията намаляха и двата тима загубиха няколко играчи поради травми. Повече голове нямаше, а сега Челси застава на четвърто място в класирането с 68 точки, на 2 пред Арсенал и 3 пред Юнайтед.