Ман Сити се справи с Бърнли

Бърнли прие Манчестър Сити в срещата от поредния тридесет и шести кръг на английската Висша лига. Днес на "Търф Моор" домакините се държаха добре срещу шампиона, но се пропукаха срещу Серхио Агуеро за крайното 1:0, което отново изпрати Сити на върха в класирането на точка пред Ливърпул.

До почивката Сити доминираше във владението, но чисти положения липсваха. Най-чистото дори бе пред Ууд от домакините, който не успя да овладее топката сам срещу Едерсон.

"Гражданите" започнаха много силно втората част, като след редица положение Агуеро успя да открие в 63-ата минута. В ситуацията бе използвана технологията на гол-линията, която отчете попадение с 2.5 сантиметра, преди изчистването на защитник след линията - 1:0.

До края Сити задържа аванса си и първото място.