Челси и Бърнли не се победиха

Челси посрещна Бърнли в срещата от поредния тридесет и пети кръг на английската Висша лига. Днес на "Стамфорд Бридж" домакините трябваше да обръщат резултата, но допуснаха и изравняване за крайното 2:2, което не помогна особено в борбата за топ 4.

Челси започна силно, но обратно на очакванията получи гол в 8-ата минута когато при едно изчистване на корнер топката попадна на волето на Хендрик, а той не остави шанс на Кепа. Това бе допуснат гол номер 1000 за Челси във Висшата лига, и "сините" са деветият отбор с толкова допуснати попадения в историята.

В 12-ата минута Канте изравни когато бе намерен на дузпата от Азар за 1:1. Последва бърз гол и за Игуаин за 2:1 в 14-ата минута когато под ъгъл с мощен удар той вкара красиво.

В 24-ата минута Ашли Барнс оформи 2:2 от непосредствена близост отново след статично положение. Последваха принудителни смени за Челси, като Одой и Канте бяха заменени до и на почивката, а във второто полувреме "сините" не успяха да достигнат до повече голове.