Тотнъм успя срещу Ман Сити у дома (видео)

Тотнъм прие Манчестър Сити в първата четвърт-финална среща от Шампионска лига между двата отбора. Днес домакините от "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" успяха да спечелят с минималното 1:0 след късен гол, пропусната дузпа на гостите и контузия на талисмана Хари Кейн.

В 11-ата минута ВАР трябваше да се намеси при една ситуация, при която Роуз блокира удар с ръка, и това беше дузпа. От бялата точка Серхио Агуеро не успя да насочи топката далеч от Лорис, който улови ъгъла и спаси. До почивката Кейн имаше шанс срещу Едерсон на другата врата, но голове не паднаха.

След почивката Хари Кейн получи травма в 58-ата минута когато стъпи накриво и Делф затисна със сила глезена му, като английският нападател бе заменен от Лукас Моура.

В 78-ата минута Сон вкара индивидуален гол когато бе изведен от Ериксен в полето, овладя на линията на аута и се върна на стрелкова позиция, матирайки Едерсон за 1:0. В края на срещата Деле Али напусна с контузия в ръката за Йоренте, а Тотнъм задържа успеха.