Ливърпул с два гола напред преди реванша с Порто (видео)

Ливърпул прие Порто в първия кръг от четвърт-финалите на Шампионска лига между двата отбора. Днес на "Анфийлд" домакините спечелиха с 2:0 с две ранни попадения, които поставят англичаните много близо до полуфиналите на най-комерсиалното състезание.

Още в 5-ата минута Фирмино намери Кейта на границата на наказателното поле и той стреля, ударът му се отклони и влетя в ъгъла на Касияс за 1:0.

Самият Фирмино оформи 2:0 в 26-ата минута, когато бе намерен на празна врата от ниско центриране на Арнолд. Така бразилецът от началото на миналия сезон отстъпва по статистика единствено на Кристиано Роналдо по голове и асистенции. Португалецът има общо 24, а Фирмино - 21 (12 гола, 8 асистенции).

До почивката, а и след нея Марега пропусна няколко големи възможности пред Алисон. Нападателят нямаше ден пред вратата, но завърши с достатъчно положения, които ако бе реализирал можеше да обърне резултата в полза на своите.