Евертън победи Арсенал минимално (видео)

Евертън посрещна Арсенал в срещата от тридесет и третия кръг на английската Висша лига. Днес на "Гудисън Парк" домакините спечелиха с 1:0 след ранен гол на Фил Джагиелка, който се превърна в най-възрастният реализатор в кампанията със своите 36 години и 233 дни.

В 10-ата минута Джагиелка се оказа на правилното място след един корнер, когато топката не бе изчистена от защитата на гостите и той вкара първия си гол от април, 2017 г. До почивката Евертън доминираше, поради което Унай Емери замени Елнени с Рамзи и Колашинац с Обамеянг на полувремето за Арсенал.

Така гостите започнаха по-силно втората част след като имаха само 1 удар в първата. Скоро обаче домакините отново се наложиха и започнаха да организират добри ситуации пред вратата на Лено. Резултатът до края не се промени, а Арсенал завърши с 2 точни удара.