Ман Сити достигна финала на ФА Къп

Манчестър Сити и Брайтън се срещнаха в първия от полуфиналите на най-старото състезание - ФА Къп. Днес "гражданите" успяха да спечелят с минималното 1:0 на "Уембли" и продължават към финала на турнира, където ще чакат победителя от двойката Уотфорд - Уулвс.

Още в 4-ата минута днес Габриел Жезус откри резултата, когато бе намерен с перфектно центриране от дясно на Де Брюйне и завърши с плонж за 1:0. До почивката Сити имаше възможности за още попадения, но имаше и късмет да остане с 11 човека на терена, след като в едно спречкване между Уокър и Джаханбакш изглеждаше, че англичанинът удари с глава съперника си.

След почивката гостите имаха шанс да се върнат в срещата в 54-ата минута, но Лапорте спаси вратата си от Мъри. Сити също имаше своите възможности, но резултатът не се промени повече.