Челси обърна Кардиф с нередовен гол (видео)

Челси гостуваше на Кардиф Сити в срещата от поредния тридесет и втори кръг на английската Висша лига. Днес домакините от "Кардиф Сити Стейдиъм" успяха да поведат в резултата, но допуснаха късен обрат, започнал с гол от засада на Азпиликуета, и последващо попадение на Лофтъс-Чийк за крайното 2:1.

До почивката двата тима не стигнаха до гол. Челси вече в шест поредни двубоя не успява да вкара в своите срещи в лигата като гост, а Сари не заложи и на Еден Азар в този двубой.

С първата си атака във второто полувреме Кардиф поведе чрез Камараса, който от ръба на наказателното поле от воле матира Кепа за 1:0.

Така Маурисио Сари представи Еден Азар за Педро в 53-ата минута, като последва включване на Лофтъс-Чийк и Жиру.

В 84-ата минута след корнер Алонсо успя да отклони топката към Азпиликуета с глава, като испанецът се намираше на метър-два в засада, която не бе отсъдена, за да вкара за 1:1. В 91-ата минута за пълния обрат реализира и Лофтъс-Чийк с глава, намерен от перфектно центриране на Вилиан - 2:1.