Челси премина и през мандарините (видео)

П. Пенков

Отборът на Челси продължи с доброто си представяне през новия сезон, като победи с 4:0 у дома новака във Висша лига - Блекпул. Това беше 5-та поредна победа за тима на Карло Анчелоти от началото на шампионата. Лондончани откриха резултата още в 2-та минута на двубоя чрез Соломон Калу. Той успя да засече с десния си крак центриране на Бранислав Йованович от ъглов удар. Десет минути по-късно Малуда удвой преднината на Челси. Той получи след пробив на съотборника му Дидие Дрогба, след което остана простата задача да вкара топката в мрежата на мандарините.

В 30-та минута националът на Кот Д'Ивоар - Дидие Дрогба успя да получи топката в центъра на наказателното поле след пробив на съотборник по лявото крило, след което успя да финтира противниковата защита и отправи точен удар по посока вратата на Блекпул. В края на първата част Соломон Калу успя да пробие по десния фланг, след което центрира в наказателното поле, намирайки Флоран Малуда, който стреля с десния крак, изпращайки кълбото в долния ляв ъгъл на Блекпул, оформяйки крайното 4:0 в полза на Челси.