Евертън удари Челси на Гудисън Парк

Евертън прие Челси в срещата от тридесет и първия кръг на английската Висша лига. Днес домакините от "Гудисън парк" спечелиха с 2:0 и така оставиха "сините" на шеста позиция при 30 изиграни мача, на 1 точка зад Манчестър Юнайтед и 3 зад Арсенал в борбата за топ 4.

В първото полувреме двата тима не стигнаха до гол, но Челси имаше силни положения чрез Азар, Баркли и Жоржиньо. Рано в срещата Азар нацели и гредата.

Второто полувреме започна много силно за "карамелите" и след няколко положения Ришарлисон стигна до гол след един корнер и разбъркване в 49-ата минута.

В 71-ата минута Ришарлисон спечели и дузпа, която Сигурдсон реализира след първоначално спасяване на Кепа за 2:0. До края Уолкът бе близо да направи резултата класически, но домакините спечелиха срещата си.