Арсенал с важна победа над Юнайтед на Емирейтс (видео)

Арсенал прие Манчестър Юнайтед в срещата от поредния тридесети кръг на английската Висша лига. Днес "артилеристите" спечелиха с 2:0 и застанаха в топ 4 на класирането, на 2 точки над своя противник и 3 пред Челси, който обаче има мач по-малко.

В 12-ата минута днес резултатът бе открит след странна грешка от Давид Де Хеа, който по никакъв начин не реагира на удар от далеч на Гранит Шака с външен фалц. Вратарят изглеждаше заблуден от посоката на топката в този случай за 1:0.

До почивката Юнайтед имаше няколко големи възможности за гол. Лукаку нацели горната греда обаче, а Фред - страничната в две от ситуациите.

След почивката Арсенал достигна до 2:0 в 69-ата минута, когато Лаказет спечели дузпа, а Обамеянг реализира от бялата точка.