Дубъли на Фирмино и Мане донесоха победата на Ливърпул над Бърнли (видео)

Ливърпул без да блести победи Бърнли с 4:2 в мач от 30-я кръг на Висшата лига на Англия. Гостите откриха резултата в 6-та минута чрез Ашли Уестууд, като трябва да отбележим, че това се случи след нарушение срещу вратаря Алисон, което главният съдия пропусна.

След попадението домакините обсадиха вратата на съперника и умело се възползваха от грешки в отбраната на Бърнли, връщайки два гола до средата на полувремето. Отначало Фирмино изравни, а в 30-та минута Садио Мане изведе своите напред в резултата.

В 67-та минута Фирмино оформи дубъл и по всичко изглеждаше, че мачът е решен. Гостите обаче бяха на друго мнение и в добавеното време Йохан Гудмудсон намали, връщайки интригата в двубоя. Две минути по-късно обаче домакините се възползваха от разредената защита на Бърнли и довършиха съперника с гол на Мане.

Така безпогрешната серия на Ливърпул във Висшата лига достигна до девет мача. По-рано хората на Юрген Клоп записаха 4 победи и 4 равенства. Бърнли претърпя трета поредна загуба.

Начело в класирането е Манчестър Сити със 74 точки, Ливърпул е втори с пункт по-малко. Бърнли има 30 точки и е 17-ти.