Стърлинг с хетрик в победата над Уотфорд

Манчестър Сити прие Уотфорд в срещата от поредния тридесети кръг на английската Висша лига. Днес на стадион "Етихад" домакините спечелиха с 3:1, а всички попадения за "гражданите" вкара Рахийм Стърлинг.

До почивката голове не паднаха, а Сити владееше повече от 70% от времето. Положения пред Фостър не липсваха, но той задържа вратата си суха.

В 46-ата минута Стърлинг вкара драматичен гол, първоначално отменен поради засада, но след това зачетен. 4 минути след това Силва намери Марес и той пусна успоредна топка на празна врата отново за Стърлинг и 2:0.

В 59-ата минута всичко за гостите приключи когато англичанинът деликатно прехвърли Фостър за 3:0. Хетрикът на Стърлинг бе оформен за 13 минути и 12 секунди и стана най-бързият от този на Ромелу Лукаку за Евертън срещу Съндърланд през септември 2016-та (11:37).

Уотфорд достигна до своя гол чрез резервата Деулофеу, който вкара само 15 секунди след влизането си в 66-ата минута след подаване от Дийни.