Сити прескочи Ливърпул с минимален успех

Манчестър Сити гостуваше на Борнемут в срещата от поредния двадесет и девети кръг на английската Висша лига. Днес "гражданите" успяха да спечелят с минималното 1:0 и да застанат с 2 точки пред Ливърпул, който утре играе с Евертън във Висшата лига.

До почивката днес голове нямаше, но много лоша новина за Сити беше контузията на Кевин Де Брюйне, който беше заменен принудително от Марес. Защитата на Сити нямаше работа в първата половина и Едерсон дори не трябваше да прави спасявания.

Във втората част именно резервата Марес реши срещата в 55-ата минута, когато една топка в полето бе отклонена от Давид Силва за него и той стреля до дясната греда за 1:0. До края Сити имаше още няколко положения за гол, но не успя да ги материализира.