Кейн донесе точка срещу Арсенал (видео)

Тотнъм прие Арсенал в срещата от двадесет и деветия кръг на английската Висша лига. Днес домакините изоставаха в резултата, но се върнаха до 1:1 чрез дузпа от Кейн, преди гостите от Арсенал да пропуснат такава от своя страна в самия край на срещата.

В 16-ата минута Арсенал излезе напред след една грешка в средата на Санчес, която позволи на Лаказет да изведе Рамзи сам срещу вратаря още от центъра на терена. Рамзи пробяга цялата дистанция до вратата, заобиколи вратаря и вкара за 1:0.

В 22-ата минута Кейн вкара след удар с глава при статично положение, но попадението беше отменено поради засада.

В 73-ата минута беше отсъдена дузпа срещу Кейн когато Мустафи го закачи в наказателното поле, и английският нападател вкара от бялата точка за 1:1.

Последва дузпа за Арсенал в 89-ата минута, когато Санчес повали Обамеянг. Габонецът обаче пропусна от бялата точка и срещата завърши при 1:1, което може да позволи на Челси и Манчестър Юнайтед да прескочат Арсенал в класирането в топ 4.